festiwal

Założeniem i głównym celem jest pielęgnowanie dziedzictwa narodowego, jakim jest dorobek muzyczny polskich zespołów rockowych i bluesowych. Przyjął on formę cyklicznego wydarzenia muzycznego skierowanego do turystów odwiedzających Pomorze oraz do mieszkańców miejscowości ościennych i Trójmiasta. Docelowa koncepcja festiwalu to dwudniowe koncerty zakończone corocznie występem gwiazdy.

Aby nie zawężać charakteru imprezy przyjęto, że będzie to coroczny przegląd zespołów Pomorza grających szeroko pojętego rocka oraz bluesa. Tak zrodziła się nazwa festiwalu RockBlu Przywidz Festiwal.

Założeniem festiwalu jest zaprezentowanie przybyłej publiczności głównie młodych (nowo powstałych) zespołów rockowych i bluesowych Pomorza oraz uhonorowanie legendy polskiej sceny muzycznej.

Nieodłącznym elementem festiwalu jest drzewo  Korzenie Rocka, które znajduje się w Bulwarze Czerwonych Gitar. Coroczna ceremonia zawieszania kolejnego płyty na drzewie  jest motywem rozpoczynającym Festiwal.

Głównym elementem uzupełniającym Festiwalu jest Przywidzki Folwark, na którym królują kuchnia tradycyjna, produkty regionalne, a przede wszystkim rękodzieło artystyczne.

Nieodłącznym elementem Festiwalu jest zlot aut zabytkowych - Classic Moto Story,  na który przybywają fani motoryzacji z całego kraju. W przyszłych latach, w miarę rozwoju Festiwalu, możliwe będzie stworzenie pola namiotowego dla odwiedzających festiwal oraz zwiększenie ilości imprez towarzyszących.

Pierwsza i druga edycja odbywały się na terenie ośrodka Zielona Brama, a trzecia odsłona Festiwalu przeniosła się nad samo Jezioro Przywidzkie, na Bulwar Zespołu Czerwone Gitary.

Festiwal kończy tradycyjne After Party, na którym co roku w świat swingu, jazzu, bluesa i rock&rolla...

Inicjatorami wydarzenia był Wójt Gminy Przywidz – Marek Zimakowski, właściciel Ośrodka Zielona Brama – Piotr Krzyżanowski oraz dyrektor artystyczny Festiwalu – Wojciech Korzeniewski. Organizatorem wydarzenia są Gmina Przywidz i Gminny Ośrodek Kultury w Przywidzu. Producentem pierwszych 5 festiwali i autorem oprawy graficznej był Michał CzuCzo Szulta.

Patronat Honorowy nad piątą edycją sprawują
Wojewoda Pomorski –Dariusz Drelich
Wójt Gminy Przywidz – Marek Zimakowski