ROCKBLU 2017

Gmina Przywidz zaprasza

Najbardziej rockowa gmina zaprasza na trzecią edycję ROCKBLU PRZYWIDZ FESTIWAL, który tradycyjnie odbędzie w niedzielę 13 sierpnia 2017 r., w malowniczej scenerii Przywidza.

Pośród wzgórz i lasów nad Jeziorem Przywidzkim, znajduje się jedyna w kraju rockowa ulica – Bulwar Zespołu Czerwone Gitary, gdzie odbędzie się tegoroczny koncert.

Tu też, znajduje się pomnik Korzenie Rocka, na którym zawieszane są pamiątkowe, stalowe winyle, honorujące polskie zespoły rockowe i bluesowe. W Przywidzkim panteonie swoje miejsce znalazły już takie sławy jak: Czerwone Gitary, Kombi, Oddział Zamknięty oraz Harlem. W tym roku uhonorowany zostanie zespół Golden Life, który święci jubileusz 30-lecia pracy artystycznej.

Z tej okazji odbędzie się wyjątkowy urodzinowy koncert, podczas którego wraz z muzykami pochodzącymi z Gdańska wystąpią:

Marek Kościkiewicz – DeMono

Krzysztof Skiba – Big Cyc,

Krzysztof Jaworski – Harlem

Tomek Lipiński – Tilt, Brygada Kryzys

Tymon Tymański – Kury, Tymon&TheTransistors

Zaproszeni goście zagrają i zaśpiewają wraz z jubilatami największe przeboje popularnych Goldenów – Oprócz Błękitnego Nieba, Helikopter czy Dobra, Dobra, Dobra. Będzie można również usłyszeć przeboje z najnowszej płyty Golden Life, zatytułowanej Siedem.  Ponadto na Festiwalu wystąpi trójmiejski zespół Radio Bagdad, który zagra swój debiutancki album Słodkie Koktajle Mołotowa oraz zespoły Konsternacja i Absyntia.

Przy okazji Festiwalu, po raz trzeci odbędzie się tradycyjny jarmark, na którym zjawią się producenci produktów regionalnych. Również po raz trzeci odbędzie się ceniony przez publiczność zlot oldtimerów czyli zabytkowych aut, których właściciele licznie przybywają na Festiwal.  Jak co roku nie zabraknie kulinarnych atrakcji, z których słynie gmina. Całość uzupełnią pokazy i atrakcje przygotowane dla całych rodzin.

Organizatorzy:
Urząd Gminy w Przywidzu

Gminny Ośrodek Kultury w Przywidzu

Honorowy Patronat:

Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk

Wójt Gminy Przywidz – Marek Zimakowski

Golden Life - Oprócz Błękitnego Nieba

Tomek Lipiński - Nie pytaj mnie

Golden Life - Dobra, Dobra, Dobra

Golden Life - Helikopter

Data Not Found.

Embed not found. Wrong youtube id or video doesn't exist.

Tymon & The Transistors - Miś

BigCyc & Skiba - Mały Fiat

Data Not Found.

Embed not found. Wrong youtube id or video doesn't exist.

Marek Kościkiewicz - Kochać Inaczej

Data Not Found.

Embed not found. Wrong youtube id or video doesn't exist.

Harlem & Jawor -Tylko popiół, tylko dym

Radio Bagdad - Czas Naszych Czasów

Konsternacja - Zupełnie Sami

Absyntia - Czerwień

Data Not Found.

Embed not found. Wrong youtube id or video doesn't exist.

Detko Band - Keep on Rocking