ROCKBLU 2018

Gmina Przywidz zaprasza

Najbardziej rockowa gmina zaprasza na czwartą edycję ROCKBLU PRZYWIDZ FESTIWAL, który tradycyjnie odbędzie w sobotę 18 sierpnia 2018 r., w malowniczej scenerii Przywidza.

Pośród wzgórz i lasów nad Jeziorem Przywidzkim, znajduje się jedyna w kraju rockowa ulica – Bulwar Zespołu Czerwone Gitary, gdzie odbędzie się tegoroczny koncert.

Tu też, znajduje się pomnik Korzenie Rocka, na którym zawieszane są pamiątkowe, stalowe winyle, honorujące polskie zespoły rockowe i bluesowe. W Przywidzkim panteonie swoje miejsce znalazły już takie sławy jak: Czerwone Gitary, Kombi, Oddział Zamknięty, Harlem, Golden Life. W tym roku uhonorowane zostaną dwa zespoły, które podczas Festiwalu będą Świętowały swoje jubileusze.

Zespół Wanda i Banda, którego wokalistką jest urodzona w Przywidzu Wanda Kwietniewska,  obchodzi w tym roku 35-lecie pracy artystycznej ! W tym bardzo sentymentalnym wydarzeniu zespołowi będzie towarzyszyła Małgorzata Ostrowska, która będzie gościem specjalnym jubileuszu !

Drugi tego dnia jubileusz to 15-lecie zespołu COCHISE, którego frontmanem jest Paweł Małaszyński!

Na Festiwalowej scenie, jak co roku, nie zabraknie zespołów budujących swoją historię muzyczną oraz debiutantów. Przed wspomnianymi gwiazdami wystąpią zespoły DOLLZ i The Moon oraz absolutny debiutant zespół IVY.

Przy okazji Festiwalu, po raz czwarty obędzie sie się tradycyjny jarmark, na którym zjawią się producenci produktów regionalnych. Również jak co roku odbędzie się ceniony przez publiczność zlot oldtimerów czyli aut zabytkowych , których właściciele rok rocznie przybywają na Festiwal.  Jak co roku nie zabraknie kulinarnych atrakcji, z których słynie gmina. Całość uzupełnią pokazy i atrakcje przygotowane dla całych rodzin.

Organizatorzy:
Urząd Gminy w Przywidzu

Gminny Ośrodek Kultury w Przywidzu

Honorowy Patronat:

Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk

Wójt Gminy Przywidz – Marek Zimakowski